Nowości
  • CZEKAMY NA KOCIĘTA

    W 2018 roku spodziewamy się dwóch miotów, pierwszy na koniec kwietnia a drugi na początku czerwca. 

     

Wizyt
Dziś: 20Razem: 636301

Wystawy

Na 2015 rok planujemy następujące wystawy:

21-22.03.2015 Nowy Dwór Mazowiecki, PZF

Warszawa, World Show 17-18.10.2015 PZF

Warszawa, 5-6.12.2015 PZF, wystawa Mikołajkowa
 

 


 

Wystawa PZF, 5-6 kwietnia 2014

 

Wystawa 04-05.04.2014 (Warszawa)

Wystawa, pierwsza nasza od bardzo długiego czasu, i...  już po wystawie.
Byliśmy na niej z naszym młodym kocurkiem Redem Nagada *PL i długowłosą pointową panienką Kalinką Mruczysko *PL. Kotki młode, pierwsza ich wystawa, trochę oprotestowana w czasie podróży i na początku w klatce, a potem odpoczynek, sen, zabawa, kokietowanie publiczności.
Wystawę spędziliśmy w bardzo miłym towarzystwie.

Kalinka zaszalała, w oba dni pierwsze miejsce w swojej klasie, czyli EX 1, w oba dni NOM BIS i w oba dni BIS w swojej klasie wystawowej. Bardzo się podobała, no cóż, "skromnie" napiszę, że jest śliczna, również z charakteru :)

Redzik przecierał również szlaki swojej przyszłej kariery wystawowej, dostał w oba dni EX 2, więc musi się chłopak podciągnąć. Ale ma czas, teraz jest w okresie "sznurówki", z wiekiem nabierze więcej ciałka i okrągłości. Bo zapowiada się na dużego kota. Ważne, że zdobyliśmy doświadczenie i dobre opisy sędziów.

Ponieżej kilka zdjęć z sesji robionej na wystawie przez Martę Borkowską (SepisProject):

   

  

 


12 i 13 marca 2011
Światowa Wystawa Kotów w Warszawie
WCF World Show!

Po dłuższej przerwie w wystawianiu (koty pokończyły swoje tytuły i nie miałam kogo w sumie wystawiać) wzięliśmy udział w Światowej Wystawie Kotów Rasowych w Warszawie. Ranga wystawy - ogromna, sama wystawa, wystawcy i odwiedzający, organizacja i atmosfera - cudowna. Wprawdzie dwa dni wystawy są męczące i dla ludzi i dla kotów, ale warto było. Na wystawie pierwszy raz pokazała się nasza Felisia - Felicia Fiery of Riga's - w klasie kociąt 3-6 miesięcy. Zachowywała się wzorowo, co nas ogromnie cieszy, była wyluzowana, spała, bawiła się, pięknie prezentowała na stole sędziowskim. Oaza spokoju po prostu. Poza tym dostała piękne oceny od sędziów, jako bardzo interesująca, obiecująca kotka z wielką przyszłością. Oby tak się stało! Felisia w oba dni dostała ocenę ex 1, w oba dni była nominowana do BIS (Best in Show) i zdobyła w sobotę zaszczytny tytuł Best Opp. Sex kitten 3-6 (najlepsza kotka wystawy w swojej grupie i wieku). Byliśmy i jesteśmy szczęśliwi i dumni!
Zdjęcia przedstawiają Felisię oczekującą na ocenę sędziowską :)

 25 i 26 października 2008
Światowa Wystawa Wesel Niemcy

Pixel i Gimbi zostali zabrani przez nas na Wystawę Światową do Wesel. Podróż trwała masakrycznie długo, bo to dość daleko, ale opłacało się, tylko tak mogliśmy zakończyć najwyższy możliwy tytuł Pixelowi. Po pierwszym dniu mogliśmy nazywać go już World Championem i jesteśmy z niego ogromnie dumni. Jest chlubą naszej hodowli! Pierwszym gładkim brytyjczykiem w Polsce, pierwszym World Championem w naszym związku w Polsce i jednym z niewielu na świecie!

Gimbusia w oba dni spisała się bardzo dobrze, skończyła tytuł International Championa oraz zdobyła pierwszy certyfikat na tytuł Grand International Championa. Tytuł ten mamy zamiar ukończyć na najbliższej wystawie w Warszawie w dniach 14 i 15 marca.


4 i 5 października 2008 wystawa PZF Warszawa

Kontynuacja wystaw Pixela i Gimbi była udana. Koteczka zdobyła dwa certyfikaty na tytuł International Champion a Pixelek przedostatni na tytuł World Championa. Miło spędziliśmy dwa dni wśród znajomych i nowo-poznanych hodowców. Dopisała również frekwencja zwiedzającach a sama wystawa pokazywana była również w mediach.
Zdjecia Gimbi i Pixela zrobiła Dominika Paprocka - Ktosia, dziekujemy :)

 

 


20 i 21 września 2008 Ryga (Łotwa)

Po przygodach zwiazanych z podrożą i znalezieniem hotelu w Rydze, zmeczona dotarłam na wystawę Pet Expo 2008. Duża wystawa, gdzie w kilku halach wystawiane były różne zwierzęta, obok wystawy kociej odbywała sie wystawa psów oraz królików, świnek morskich, drobiu, gołębi, norek ... Piękne hale wystawowe, ciepla atmosfera i udało nam sie zakończyć Pixelkowi zaszczytny tytuł Grand Europa Champion :) Kontynuacja nastąpi na październikowej wystawie w Warszawie oraz na wystawie światowej w Wesel (Niemcy).

I po wystawie :)


19 i 20 kwietnia 2008, Warszawa

Oba te dni będziemy wspominać bardzo przyjemnie i długo. Przede wszystkim nasz miot na literę "D" w składzie - Dunja, Dasza, Duszan i Draga - bardzo podobały się zwiedzającym i sędziom. W oba dni zostały wybrane najlepszym miotem wystawy :) - BIS kociąt! Dla hodowcy jest to wielka nagroda za dotychczasową pracę. Bardzo się z tego cieszę. Niedługo przyjdzie się jednak z nimi rozstać, trudny i ciężki czas nadchodzi. Ale na razie cieszmy się z ich obecności i miziastości.
Oto zdjęcia od zaprzyjaźnionych hodowców naszych D-iablątek na wystawie :)

  


Lublin, 8 i 9 marca 2008

Debiut naszej koteczki, Gimbi na wystawie w klasie otwartej, czyli wśród dorosłych kotów, był nadzwyczaj udany. Koteczka pomimo lekkiego stresu zachowywała się wzorowo, czarowała zwiedzających oraz sędziów swoim przemiłym charakterem.
Doceniono ją bardzo również podczas oceny, w sobote certyfikaty na tytuł championa - EX 1, CAC oraz nom BIS (czyli nominacja do Best in Show) a w niedziele jeszcze większe sukcesy: EX 1, CAC, nom BIS oraz BOS (Best Opposit Sex) - najlepsza kotka krótkowłosa wystawy :) Jestem dumna i szczęśliwa z takiego docenienia mojej koteczki. Dodatkowo otrzymałyśmy od sędziny nagrodę specjalna - dla najsłodszej koteczki wystawy :)

Oto zdjęcia z soboty dzięki uprzejmości Dominiki i Mariusza Dybowskich. Dziekuję.

 

 

 


Warszawa, 6 października 2007

No i pierwsza wystawa naszej koteczki Gimbi za nami. Towarzyszył jej oczywiście Pixelek, który służył wsparciem i dodawał otuchy. Ale nie było źle, po pierwszych minutach zdziwienia koteczka doszła do wniosku, że jest wiele ciekawych rzeczy do oglądania, a potem smacznie spała i w czasie oceny dała się ładnie obejrzeć sędziemu. Usłyszeliśmy same miłe rzeczy i o niej i o Pixelku. Dzieki uprzejmości Jacka Daszewskiego otrzymaliśmy zdjęcia Pixelka z oceny u sędziego hiszpańskiego Borras-Boscha:

 

A Jerzy Matysiak ( BriBeri PL ) udostępnił nam również zdjęcie Gimbusi:

Na wystawie odbył się pokaz kotów brytyjskich długowłosych, mający na celu uznanie tej przepięknej rasy w naszej międzynarodowej organizacji kociej WCF-ie. Był on dużym sukcesem, oglądaliśmy przepiękne koty w ciekawych kolorach. Teraz wypada jedynie trzymać kciuki, aby w sierpniu 2008 roku rasa brytyjski długowłosy została oficjalnie uznana.


Na wystawie w Wilnie 5, 6 maja 2007

Byliśmy, zakończyliśmy Pixelkowi tytuł Europa Champion i zdobyliśmy pierwszy certyfikat na tytuł Grand Europa Championa. Niestety nie przywieźliśmy materiału zdjęciowego z wystawy. Natomiast samo Wilno udało nam się trochę zwiedzić i jest miastem przepięknym, z gromnymi tradycjami i ciekawą historią, znajdującym się w fazie rozwoju i przebudowy. Na szczęście dopisała nam pogoda.


Wystawa Lublin 10 luty 2007

Pojechaliśmy po następny certyfikat dla Pixela na tytuł Europa Champion (EC) i przyjechaliśmy nie tylko z certyfikatem ale również z nominacja do Best in Show. Tym samym potrzebujemy jeszcze jednego certyfikatu zagranicznego do zamkniecia EC. Według przepisów WCF na tytuł ten potrzebne są 3 certyfikaty od 3 różnych sędziów z wystaw w 3 różnych państwach. Następna wystawę planujemy w maju i chcemy pojechać do Wilna.


Wystawa Freyburg (Unstrut) 7 i 8 października 2006

Nasza pierwsza wystawa w Niemczech, na którą pojechaliśmy z Pixelem, aby zakończyć mu tytuł Grand Internation Champion i rozpocząć zbieranie certyfikatu na Europa Champion. Plan wykonaliśmy w 100% a nawet z małym bonusem :) czyli nominacja do BISu w sobote i wyróżnieniem w postaci pięknej rozetki od pani prezes WCF Anneliese Hackmann.

Jechaliśmy do nieznanego nam wcześniej miasteczka niedaleko Lipska, które okazało sie przepięknym romantycznym miastem, z bogatą, sięgającą średniowiecza historią. Freyburg leży na tak zwanej "Weinstrasse", czyli słynie z winnic i produkcji wina, znajduje się tu doskonale zachowana cześć średniowieczna, z murami obronnymi i przepiękny zamek. Turystów przyciąga też wytwórnia wina musującego "Rotkäpchen" ("Czerwony Kapturek") oraz piękna rzeka Unstrut, na której można pływać parowcem, kajakami i łowić niesamowite ryby, które widzieliśmy na własne oczy.

  

Sama wystawa odbywała się w starym młynie/browarze, tuż na rzeką Unstrut. 

Było dużo kotów brytyjskich krótkowłosych w rzadkich kolorach, nieczęsto spotykanych na polskich wystawach. Mogliśmy podziwiać nie tylko wielkie misie brytyjskie niebieskie i liliowe, ale przede wszystkim czekoladowe, czekoladowo-białe (bicolor), kremowe, kremowo-białe, czarne, pointy kremowe, golden shaded, szylkretki czekoladowe oraz cynamonowe! Nasz Pixelek był jedynym przedstawicielem brytyjczyków rudych :).

Nasza wizyta na scenie:

 

Pierwszą naszą wystawę w Niemczech będziemy jeszcze długo i mile wspominać.